NBA Günlükleri

Lakers Oyuncuları “Utanç” Duyuyor!

NBA kurulduğundan beri en başarılı 2 klüpten biri olan Los Angeles Lakers’ın, yaşadığı başarısılızlıklar yalnızca saha içinde değil. Saha dışında, klübün yönetiminde, her yerde bir kaos, karmaşa hakim.

Bu sezon sonunda da playoffa girilememesi, büyük umutlarla Golden State Warriors’tan yardımcılık koçluk görevinden sonra ayrılan eski oyuncuları koç Luke Walton’un görevine son verilmesi, sonrasındaki koç arayışlarındaki kaos, oyuncuların da kafasını karıştırıp, moralleri bozmuş durumda. Bugün yapılan protestolar da bunu destekler nitelikte.

Hatta ve hatta gelen haberlere göre bazı oyuncular bu durumdan “utanç” duyuyor. Son gelişmelerle, Cleveland Cavaliers eski koçu(LeBron James ile şampiyonluk yaşamış ve iyi anlaştığı görülen) Ty Luse’nun takımın başına geçmesi kesin gibi görünüyordu. Hatta Ty Lue, 42. yaş gününde Lakers Logolu Doğum günü pastası İle kutlama yapmıştı. Ama aradan 2 gün geçtikten sonra, Lue ve Lakers’ın sözleşmenin süresi hakkında anlaşamadığı haberi yayıldı. Lue 5 yıllık sözleşme istemiş, ancak Lakers 3 yıllık sözleşme önermiş. Görüşmeler burada tıkanıyor.

Bir sorun da, Lue’nun çalışma arkadaşları konusunda çıkmış. Lakers yardımcı koçlar konusunda söz sahibi olmak istemiş. Hatta Lue, Milwaukee Bucks’ın eski koçu Jason Kidd ile de çalışmak istemiş.

Magic Johnson başkanlık görevinden istifa ettiğinden beri, takımın tavsiye istediği isim olan Kurt Rambis, daha büyük bir role soyunarak başantrenör arayışlarına girdi. Şu an gündemdeki isimler Frank Vogel, Lionel Hollins, Mike Woodson ve JB Bickerstaff.

Yunus Can Aşkın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir