NBA Günlükleri

Lakers’a Taraftardan Protesto

Los Angeles Lakers taraftarları Staples Center’ın önünde yönetici kadrosunun karar alma tarzını hedef alarak bir protesto gerçekleştirdi. Yaklaşık 35-40 civarında taraftar protestoya katıldı.

Protestoyu sosyal medya üzerinden organize eden 22 yaşındaki Charlie Rivers “Bu durumun Jeanie Buss’a (takım sahibi) karşı kişisel bir saldırı veya o tarz bir şey olmasını amaçlamıyorum. Ben sadece önbüroda olan karar verme mekanizmasına katılmıyorum. Mevzu karar vermeye geldiğinde işin içinde iltimas olmamalı.” dedi.

“Jim Buss, Jeanie Buss olsun veya olmasın bu olanlar zehirleyici. Ayrıca, Jeanie’nin etrafındaki insanların kendisinin yürekten olan ilgisine sahip olduklarını düşünmüyorum. İşlerinden olmamak için politik hamleler yapıyorlar. Eninde sonunda bu durum organizasyonun itibarını zedeleyecek.” dedi.

Protesto, Los Angeles Belediye Başkanı Eric Garcetti’nin Los Angeles’ın “Bir Clippers şehri” olduğunu söylemesinin ardından bir gün sonra gerçekleşti.

Garcetti “Şu an burası bir Clippers şehri. Bense ölene dek Lakers’ım. Clippers’ı da seviyorum. Onlardan nefret etmiyorum.” dedi.

Yasin Osman Kara

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir