NBA Günlükleri

Lakers’ta Frank Vogel dönemi

Los Angeles Lakers, pazartesi günü yaptığı açıklama ile takımın başına Frank Vogel’i getirdiğini açıkladı. Vogel, Lakers tarihinin 27.koçu olacak.

Lakers Genel Menejeri Rob Pelinka, “Frank Vogel’i takımın başına getirdiğimiz için heyecanlıyız. Vogel, NBA playofflarında başarısını kanıtlamış ve detaylı analizler, iyi ve disiplinli çalışma, oyuncuları her an hazır tutma konularında aradığımız özelikleri karşılayan bir koç.” Açıklamasında bulundu.

ESPN’den Adrian Wojnarowski’nin haberine göre Vogel’i yardımcısı, eski Milwaukee Bucks koçu ve Hall of Fame gard Jason Kidd. Ancak bukulüp tarafından doğrulanmadı.

Frank Vogel, 45 yaşında olmasına rağmen, NBA’de iyi sayılabilecek koçluk deneyimine sahip. 2010-2016 yılları arasında Indiana Pacers’ta koçluk görevini üstlenen Vogel, 1 sezon hariç her sezon takımı playoff’a taşımış ve 4 kez Doğu Konferansı’nda ayın koçu seçilmişti.

Daha sonra Orlando Magic’ in başına geçen Vogel, başarısız bir dönem geçirmiş ve takım 2 sezonda 54-110 galibiyet mağlubiyet oranı yakalayabilmişti.

Öte yandan Lakers, Vogel’e yönelmeden önce eski Cleveland Cavaliers koçu Tyromn Lue ile anlaşmaya yakındı, ancak Lue 3 yıllık, her yıl için 18 milyon dolarlık teklifi reddetti.

 

 

 

 

Sümercan Ertit

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir