NBA Günlükleri

LeBron James Arayışa Çıktı

LeBron James’in bu yaz yanına 1 ya da 2 tane süper yıldız katabilmek için serbest kalacak oyuncularla yakın temas kurduğu zaten biliniyordu.
Bu yaz serbest kalacak oyuncular arasında Kevin Durant ve Kawhi Leonard gibi üst düzey oyuncular da var.

NBA’de “Tempering” denilen ve bir takımla halihazırda sözleşmesi bulunan bir oyuncunun “aklını çelmek için görüşmek” anlamına gelen bu durum normalde yasal değil. Fakat Los Angeles Lakers, bu yaz bir oyuncuya maksimum kontrat verebilecek yeterli maaş bütçesine sahip.

Özellikle Kawhi Leonard, Los Angeles şehri ile olan bağlantısından ve LeBron ile yakın arkadaşlığından dolayı ana hedef olmuş durumda. Gelen haberlere göre LeBron James ilk olarak Kawhi Leonard ile görüşmeye başlamış.

Doğu konferansı finallerinde Milwaukee Bucks karşısında 2-0 geriden gelip 2-3 öne geçen Toronto’da işler yolunda ve Kawhi, geleceği hakkında tek bir kelime etmeden oyununa odaklanmış durumda.
Bir çok yorumcu Toronto ve Kawhi bu oyununu sürdürürse seriyi 6. maçya kazanacaklarını ve serinin 2-4 ile biteceğini düşünüyor.

LeBron’un radarına giren tek oyuncu Kawhi değil, 76’ers takımının süper yıldızı Jimmy Butler’da LeBron tarafından aranmış ve takıma davet mesajları gönderilmiş. Play-offlardan erken elenen Butler için düşünme süresi biraz daha uzun.

Fakat Lakers taraftarının Butler’ı istediği söylenemez, çünkü soyunma odasındaki hal ve tavırları Butler’ın ününe darbe vurmuş durumda.
Şöhretine gelen bu darbe, Jimmy’nin fiyatını da düşürdü. Bazı yorumculara göre hiç bir takım bu saatten sonra Jimmy Butler’a 4 yıllık bir kontrat vermez, tabi Los Angeles Lakers dışında.

Los Angeles Times yazarı Arash Markazi;
“Ona süper kontrat verebilirleer, burada oynamayı çok ister. Benim kaynaklarıma göre Clippers, Butler ile imzalamak istemiyor. Butler, Los Angeles’ı seviyor ve LeBron James ile uzun süredir temas halindeler. Maksimum kontrat verildiği saniye imzayı atar.”

Şuan için LeBron’un kafasında iki isim var“Jimmy ve Kawhi” belki bir belki de ikisi birden takıma gelebilir. Doğruyu söylemek gerekirse yasal olmasa bile LeBron’un çekim gücü oldukça fazla.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir