NBA Günlükleri

Zion Williamson cephesinden yalanlama

NBA 2019 Draft kura çekiminde, New Orleans Pelicans’ın ilk sırada seçme hakkını kazanmasının ardından Zion Williamson’un Duke’a geri döneceği dedikoduları yayılmıştı. Ancak Zion’un üvey babası Lee Anderson, yaptığı açıklamada bu iddiaları yalanladı.

Zion’un Pelicans’ın yeni yüzü olmak için heyecanlı olduğunu belirten Anderson, “Tabii ki heyecanlıyız. Zion’a her zaman öğretilen şey, değiştiremeyeceği şeyleri kabul etmesi ve değiştireceği şeyleri değiştirmesi oldu. Bu konuda Zion’un yapacağı bir şey yok,bu NBA’in işleyişi. New Orleans için heyecanlıyız. Spekülasyonlar doğru değil, böyle bir şeyi asla düşünmedik bile.” şeklinde konuştu.

Athletic’s Sham Charania’nın haberine göre de, Zion kura öncesi Pelicans ve Grizzlies ile bir araya geldi ve o zamandan Pelicans’ta kariyerine başlamanın iyi bir tercih olacağına inanıyor.

Anthony Davis’ten beri NBA’in en iyi draft seçimi olarak gösterilen Zion, Blue Devils ile geçirdiği sezonda 22,6 sayı, 8,9 ribaund, 2,1 top çalma ve 1,8 blok ortalamaları yakalamıştı.

 

 

Sümercan Ertit

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir