NBA Günlükleri

Wade’in Sürpriz Mezuniyet Ziyareti

Dwayne Wade, geçtiğimiz yıl Marjory Stoneman Douglas Lisesi’nde yapılan katliamda öğrencilerin karşılaştığı zorlukları ifade etti. Wade, 2019 yılında okuldan mezun olan sınıfa “Hayatımda siz çocukların tecrübe ettiği kadar böylesine büyük herhangi bir şeyi tecrübe etmedim.” dedi.

Wade, pazar günü yapılan lise mezuniyet töreni için sürpriz bir konuşmacıydı.Katliamdan 3 hafta sonra 2018 Mart ayında, 14 öğrencinin ve 3 okul görevlisinin katledildiği okulu ilk ziyaretindeki izlenimlerini konuşmasında paylaştı.

“Okula doğru yürüdüğümü ve neredeyse hiçbir şey duymadığımı hatırlıyorum. Kendi kendime ‘Hayatımda bu tür bir sessizliği hiç duyumsamadım’ dediğimi hatırlıyorum.”

“İçeriye girdiğimde öğrenciler beni görmeye başladı. Gülümseyen yüzleri, koşuşturan, telefonları bir kenara bırakan insanları ve vay be dediğimi hatırlıyorum. Etrafım sarılmıştı. Bu kadarını beklemiyordum.”

Kısa zaman önce emekliye ayrılan Wade, katliamdan bu yana okulun düzenli destekçisi oldu. Wade, saldırıda öldürülen, önceki Miami Heat starı Wade’in büyük hayranı olan ve onun formasıyla gömülen Joaquin Oliver’a onur duyduğunu söyledi.

Wade’in konuşması “Son insana, son dakikaya, son saniyeye kadar savaşacağız, savaşacağız, savaşacağız!” sözleriyle alkışlarla kesildi.

Yasin Osman Kara

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir