NBA Günlükleri

Anthony Davis İki Takımdan Hangisini Tercih Edecek?

Kaynaklardan gelen bilgiye göre Boston Celtics ve Los Angeles Lakers Anthony Davis için New Orleans Pelicans ile birbirinden bağımsız görüşme yaptı.

Lakers, Brandon Ingram, Lonzo Ball ve gelecek sezon için 4. sıra draft hakkı önerdi.

Tania Ganguli ve Brad Turner’dan gelen kaynağa göre New Orleans’ın herhangi bir draft paketiyle kadrosuna forvet katmak istemesine rağmen Los Angeles, Kyle Kuzma ile halihazırda yollarını ayırmaya sıcak bakmıyor.

Celtics’in Davis arayışı ile ilgili haberler, Davis’in menajeri Rich Paul’ün yıldız oyuncunun Boston için uzun vadede bir seçenek değil de kiralama seçeneği olarak görülmesi gerektiğini söylemesinin hemen ardından geldi.

“Onu takaslayabilirler ancak bu sadece bir yıl için olur. Demek istediğim, Davis Celtics’e takaslansaydı bazı gerekliliklere uymamız ve 2020’de free agency arayışına girmemiz gerekirdi.”

Celtics’in daha önce Anthony Davis’i Kyrie Irving’in yanına ekleme konusunda istekli olduğuyla ilgili söylentiler çıkmıştı ancak haberler gitgide Irving’in takımda kalmayacağı ve Brooklyn Nets ile anlaşacağı yönünde.

Bu sırada Lakers, geçtiğimiz takas döneminde yıldız oyuncuyu takıma katamamasının ardından Davis müzakeresine tekrar girmiş durumda. Söylentilere göre Lakers takımın bütün genç çekirdeğini Pelicans’a sundu.

Çıkan dedikodulara göre Davis, Lakers ve Knicks’i uzun vadede tercih ettiği takımların listesine ekledi.

Yasin Osman Kara

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir