NBA Günlükleri

Cauley-Stein Ayrılmak İstiyor

Sacramento Kings son on yıl içerisindeki en iyi dönemini 2018-2019 sezonunda geçirmenin keyfini çıkardı ancak yakın bir zamanda ilk beş pivotuyla yollarını ayırmaya zorlanabilir.

Willie Cauley-Stein, sahanın her iki tarafında da etkili olarak Kings’in başarısında önemli bir pay sahibi oldu fakat oyuncu Sacramento’nun pivot rotasyonunda çakılı kalkmaktansa yeni bir yuva bulmaya hazır gibi görünüyor.

Cauley-Stein’ın menajeri Roger Montogomery “Willie’nin gerçekten taze bir başlangıca ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Sacramento’da işlerin onun için nasıl gittiğini baz alarak Willie’nin değişime gitme zamanının geldiğini düşünüyorum.  Bu değişime gitmesini de gerçekten  istiyoruz.”

Cauley-Stein, Sacramento tarafından 2015 yılında 6. sıradan seçilmesinden bu yana 3 farklı koç ile oynadı. Cauley-Stein’ın sınırlı serbest oyuncu olmasıyla Montgomery, rolünü çevreleyen belirsizlikten daha düzenli bir duruma girmek, takımdan ayrılmak için oyuncunun eline fırsat geçtiğini ve Kings organizasyonunun ileri gideceğini umduğunu belirtti.

“Yıllar geçtikçe bazı şeylerin değişebileceğini ve Willie’nin oyunununu geliştirmek için şans yakalayacağını ummuştum.  Kadro, koç kayıpları ve istikrarlı gitmeyen bazı durumlar açısından orada istikrar şansı yakalayacağını düşünmüştüm.”

25 yaşındaki oyuncu geçtiğimiz sezonu 81 maçta ortalama 11.9 sayı, 8.4 ribaund ve 1.2 top çalma istatistikleriyle bitirdi.

Yasin Osman Kara

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir