NBA Günlükleri

Celtics Davis İçin Israrcı

Boston Celtics, Kyrie Irving’i tutması ve Anthony Davis’i kazanmasıyla sonuçlanan son derece önemli bir sezon geçirmeyi umuyor. Ancak Anthony Davis için Kyrie Irving’in takımda kalması gerekmiyor.

Sports Illustrated’dan Chris Mannix, bu hafta “Crossover” podcast’inde, Irving’in başka bir takımla imza atmaya karar vermesine rağmen Celtics’in Davis için takasları zorlamayı planladığını söyledi.
Davis’in gelecek sezondan sonra sözleşmesinden vazgeçebileceğini düşünmek riskli olurdu, ancak Celtics genel menajeri Danny Ainge geçen günlerde her zaman bu tür riskleri alabileceğini söylemişti.

Fiyat sormak takası etkileyen bir faktör olabilir. Çünkü Boston, yıldız oyuncunun bir yıllık kiralama riski varsa, genç süperstar Jayson Tatum’u Davis anlaşmasına dahil etmek istemeyebilir.

Irving, özellikle bir takımla imza atmaya meyilli görünüyor ve bu takım Celtics değil.
Boston, Kevin Durant gibi başka bir süperstar edinemediği sürece, Davis’i takıma katma işi de oldukça zor gibi görünüyor.
Bu, Anthony Davis için başlı başına bir Celtics anlaşmasının gerçekleşmesini engellemeyecek, ancak caydırabilir.

Ahmet Mehmetagaoglu on EmailAhmet Mehmetagaoglu on FacebookAhmet Mehmetagaoglu on InstagramAhmet Mehmetagaoglu on LinkedinAhmet Mehmetagaoglu on TwitterAhmet Mehmetagaoglu on Youtube
Ahmet Mehmetagaoglu
Spor yazarı, Basketbol oyuncusu ve Sayfa Editörü.
Instagram Hesabım: @4gaoglu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir