NBA Günlükleri

“Geri Döneceğiz.”

Golden State Warriors’ın yıldız oyuncuları Stephen Curry ve Draymond Green, takımın 5 yıllık dominant performansının NBA Finallerinde Toronto Raptors’a alınan mağlubiyetin ardından sona ermeyeceğinden eminler.

Stephen Curry, Raptors mağlubiyetinin ardından “Bu konuda düşüneceğiz. Bu zor bir durum fakat DNA’mıza, kim olduğumuza ve bu takımda nasıl bir karaktere sahip olduğumuza bakarak gelecek yıl için şu an bulunduğumuz yere veya daha ileriye gidemeyeceğimiz konusunda bahse giremem. Dolayısıyla, sonuna kadar savaştığımız bu yol için çok gururluyum. Bu 5 yıllık dönem harikaydı ancak kesinlikle sonlandığını düşünmüyorum.” dedi.

Green, Warriors’ın geçtiğimiz beş yıldan bu yana birçok duygusal inişler ve çıkışlar yaşadığı gerçeğine bağlı kalarak Curry’nin düşüncelerini tekrarladı.

“Sanırım herkes bunun bizim için bir çeşit son olduğunu düşünüyor. Henüz işimiz bitmedi. Bu mantıklı değil, henüz işimiz bitmedi. Bu yıl kaybettik. Açıkçası bu yıl bizim yılımız değildi. Kurabiye bazen nasıl ufalanır, işte bu da o. Evet, bunun bir dönemin ve ruhun sonu olduğu hakkında birçok gürültü duyuyorum. Geri döneceğiz.”

Yasin Osman Kara

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir