NBA Günlükleri

Houston’ın Butler planı

ESPN’den Adrian Wojnarowski’nin haberine göre Houston Rockets, Philadelphia 76ers’in yıldızı Jimmy Butler’ı peşinde koşma ve Philadelphia’yı da anlaşmaya ikna etme çalışmalarına devam ediyor.

Rockets’ın maaş bütçesindeki sınırlamalar, takası olmazsa olmaz hale getiriyor. Olası bir anlaşmada ise Houston’da gelecek sene toplamda 30 milyon dolar kazanacak iki isim, Clint Capela ve Eric Gordon, takasta kullanılacak oyuncular listesinde ön plana çıkıyor.

Geçen hafta Butler, 76ers ile kontrat imzalamayı reddetse de Wojnarowski’ye göre Sixers, Butler konusunda agresif olmayı planlarken, diğer takımlara göre avantajı ise Jimmy Butler’a 5 sene 190 milyon dolarlık kontrat verebilecek olması.

Butler gibi iki yönlü bir oyuncunun takıma katılması Rockets adına büyük bir hamle olarak görülüyor, ayrıca kontratı da ilerleyen yaşı ile orantılı giden Chris Paul’ün maaş bütçesini sıkıştırdığı bir ortamda Butler’ın gelişi ellerini rahatlayacak bir hamle.

Jimmy Butler, sezon ortasında takas olduğu Philadelphia 76ers’te 55 maça çıkmış, 18,2 sayı ortalaması yakalamış olmasına rağmen, bazen topu elinde isteyen Ben Simmons ile aralarındaki uyum sorunu göze çarpmıştı.

 

 

Sümercan Ertit

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir