NBA Günlükleri

Kawhi Gelecek Sezon Nerede Olacak?

Belki de yaz döneminde kamuoyunu en çok meşgul eden soru bu olacak, zira Kawhi Leonard bir serbest oyuncu ve birçok takım onun için sırada bekliyor.

Ancak bu serbest oyuncu durumunun değişmesi muhtemel. Yahoo’dan Chris Hsynes’in haberine göre Leonard, oyuncu opsiyonunu kullanarak Raptors ile yeniden sözleşme imzalamayı düşünüyor.

Kawhi Leonard bu sezon için 21,3 milyon dolar kazanacak, eğer opsiyonu reddedip yeni bir kontrat yaparsa 33 milyon dolar kazanabilecek. Kawhi konusunda Los Angeles Clippers çok istekli olmasına rağmen, NBA’de beşinci yıl için ona maksimum kontrat verebilecek tek takım var, o da Toronto Raptors.

Kawhi için bir diğer opsiyon ise, “one plus one” denilen bir kontrat şekli ile, 2021 yazına kadar 1’er yıllık kontratlar yapıp, 2021’de uzun süreli kontrat imzalamak. Eğer bunu tercih ederse, 2021’de NBA’de 10.yılını doldurmuş olacağından gideceği takımın maaş bütçesinin %35’ini kazanacak.

Olağanüstü bir sezonu geride bırakan ve Raptors’u tarihinin ilk şampiyonluğuna taşıyıp kariyerinde ikinci kez finallerin MVP’si seçilen Leonard’ın nasıl bir yol izleyeceği merak konusu. 

Sümercan Ertit

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir