NBA Günlükleri

Kemba Walker Boston’a gitmeyi planlıyor

Charlotte Hornets’ta 8 yıl geçiren ve bu yaz free agent olan Kemba Walker, 4 yıl için 141 milyon dolarlık maksimum kontrat ile Boston Celtics’e gitmeye yakın görünüyor.

The Athletic’den Shams Charania’nın haberine göre Walker, pazar günü başlayacak serbest oyuncu dönemiyle birlikte Boston Celtics ile sözleşme imzalayacak.

ESPN’den Adrian Wojnarowski’ye göre ise Walker, serbest oyuncu döneminin açılmasını takiben Boston’a giderek kulüp ile görüşecek.

Boston’ın Kemba için verdiği kontrat, Charlotte dışında bir NBA takımının Kemba’ya verebileceği en yüksek kontrat olma özelliğini taşıyor. Charlotte hali hazırda Kemba Walker’a 5 sene 220 milyon dolarlık ultra maksimum kontrat verebilir, ancak Kemba ile yapılan görüşmelerin çözülemeyen bazı sorunlardan ötürü çıkmaza girdiği belirtildi.

Walker ile ilgili bu gelişmenin ardından, Kyrie İrving’im takımdan ayrılması ise neredeyse kesinleşti.

Kemba Walker, 8 sezon geçirdiği Charlotte Hornets’ta ulaştığı ortalama sayı, maçta kalma süresi, saha içi isabeti ve maç kazandıran sayı gibi istatistikler ile kulüp tarihinin en başarılı oyuncusu konumunda bulunuyor. Öte yandan ESPN’den Adrian Wojnarowski’nin haberine göre Hornets, Walker’ın yerine Elfrid Payton, Emmanuel Mudiay, T.J. McConnell ve Ish Smith gibi isimleri düşünüyor.

Sümercan Ertit

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir