NBA Günlükleri

Kevin Durant Kontratı Hakkında Kararını Verdi

Önümüzdeki sezon için kontratında opsiyonu bulunan ve Golden State Warriors formasını daha fazla giyip giymeyeceği hakkında belirsiz bulunan Kevin Durant kararını verdi.  Adrian Wojnarowski’nin duyurusuna göre yaz döneminde Kevin Durant serbest kalacak.

Yaz döneminde diğer takımlar ile görüşerek karar verecek olan Kevin Durant için spekülasyonlar yoğun, adının sıklıkla anıldığı takımlardan bir tanesi de New York Knicks. Menajeri ile birlikte New York’ta bulunması da iddiaları kuvvetlendiriyor.

Durant’in final serisi esnasında yaşadığı sakatlığın da kariyerine etkisini öngörebilmek güç. Süper yıldızın önümüzdeki sezon kaç maç oynayabileceği de belirsizliğini korumakta, isim olarak Serbest oyuncular arasındaki en kalifiye oyuncu olsa dahi sezon içerisinde vereceği performansın soru işaretleri yaratması ve sakatlık ihtimali ilgilenen takımlar için büyük soru işaretleri arasında.

Durant yokluğunda seri kaybeden Golden State Warriors içinse önümüzdeki sezon büyük bir sınav bekliyor. Bu yıl kaybedilen Final serisinin etkisi ile Durant’siz bir Warriors ekibinin tekrardan eski aurasını yakalaması güç olabilir. Takımın iç dinamiklerine bu yansımasa dahi rakiplere bir özgüven aşılayacağı kesin gibi.

Koralp Selçuk on EmailKoralp Selçuk on FacebookKoralp Selçuk on InstagramKoralp Selçuk on Twitter
Koralp Selçuk
Jack of all trades, master of none.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir