NBA Günlükleri

Lakers Kawhi Leonard’ın Da Peşinde

Lig kaynaklarından Kevin O’Connor’a  göre Los Angeles Lakers, Toronto Raptors’ın forveti Kawhi Leonard’ı bu yaz serbest kaldığında izlemeye alacak.

Söylentilere bakılırsa Leonard, San Antonio Spurs kendisini 2018’de Raptors’a takaslamadan önce Lakers’ı tercih etti. Görünürdeki bu istek Lebron James Lakers’a katıldıktan sonra da değişmedi.

O’Connor, Lakers’ın Anthony Davis takasının Leonard’ın imza atma durumunu karmaşık bir hale sokabileceğini belirtti. Lakers’ın, Leonard’a beklenen kontratı verebilmesi ve oyuncu adına yeterli boşluk oluşturabilmesi için takas çağrısını New Orleans Pelicans ile 30 Temmuz’a kadar ertelemesi gerekiyor.

Lakers’ın free agency döneminde Leonard’ı öncelik listesinin hangi sırasına koyduğu ayrıca kesin olmayan bir durum.  Oyun kurucu Kemba Walker, Davis takasının hemen ardından Lakers için öncelikli hedef olarak belirtilmişti.

Bu sırada Lebron James’e yakın bir kaynak, Davis takasının gerçekleşmesinden birkaç gün önce Kyrie Irving’in bu yaz Lakers’a katılabileceği konusunda olumlu bir haber verdi. Ayrıca Irving’in uzun zamandır Davis ile oynamaya sıcak baktığı da belirtildi. Irving ve James  birlikte üç sezon boyunca Cleveland Cavailers için oynayıp 2016 NBA şampiyonluğuna ulaşmıştı.

 

Yasin Osman Kara

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir