NBA Günlükleri

Portland-Atlanta takası

NBA yaz sezonunda çok yaygın olmayan 1’e 1 takas gerçekleşti. Buna göre Portland, gard Evan Turner’ı Atlanta Hawks’a gönderirken Atlanta da kanat Kent Bazemore’u Blazers’a gönderdi.

Her iki oyuncu da, 2016’da yeni yayın anlaşmasından sonra maaş bütçelerinin aşırı artması ve takımların paraları har vurup harman savurduğu bir dönemde 70 milyon dolarlık kontratlara imza atmışlardı. Bazemore kontratının son yılında 19,3 milyon dolar kazanacak, Turner ise gelecek sezon 18,6 milyon doların sahibi olacak.

Ekim’de 31 yaşına girecek olan Evan Turner, Portland’da Damien Lillard ve C.J. McCollum’un arkasında bench’ten gelip katkı verdi. Bu üç sezonda ortalama 24,4 dakika süre alırken, 8 sayı, 3,8 ribaund ve 3 asist istatistiklerine ulaştı. Portland, Turner’ın oynadığı tüm sezonlarda playoff’a kalırken bu sezon Batı Konferans finallerine kalmayı başarmıştı.

Bazemore ise, 2014-2015 sezonundan bu yana Atlanta Hawks forması giyiyor. Hawks’ın yarışmacılıktan uzaklaşıp yeniden yapılanma sürecine girmesiyle takımda rolü artan Bazemore bu sezon 11,6 sayı, 3,9 ribaund, 2,6 asist ve 1,3 top çalma istatistikleri yakaladı.

Sümercan Ertit

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir