NBA Günlükleri

Stephen Curry’nin en büyük pişmanlığı

Stephen Curry, sadece NBA’de oynayan diğer basketbolcular değil, birçok kesimin takdir ettiği bir kariyere sahip. 6 kere All-Star, 3 şampiyonluk kazanmış, 2 kez de MVP seçilmiş muhteşem bir kariyer… 2014’ten bu yana yaptıklarıyla NBA’i değiştiren, NBA’in yüzü olan bir oyuncu o…

Böyle bir kariyere sahip bir oyuncunun, geçmişten pişmanlık duymasını, veya geçmişe gitse birşeyleri değiştirmek istemesini öngörmek güç tabi. New York Tomes’a göre ise, Curry’nin en büyük pişmanlığı, 2016 NBA Finalleri’nde verdiği geri pas.

Bu soru karşısında Curry, “En büyük pişmanlığım, 2016 NBA final serisi 7.maçının bitimine az bir süre kala verdiğim geri pas ve bunun sonucunda yaptığımız top kaybı oldu. O maçı kaybettik, ama hayat kazanıp kaybetmelerle dolu, öyle değil mi? cevabını verdi.

Curry o maçın genelinde kötü bir oyun sergilemişti ve o top kaybı da onun maçtaki özetiydi,belki de kariyerinde bir leke idi. Ancak 31 yaşındaki superstar, inanılmaz performanslar sergilemeye devam ediyor,”tarihin en iyisi kim” sorusuna potansiyel yanıt olmaya devam ediyor. 

Sümercan Ertit

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir