NBA Günlükleri

Toronto Evine 3-1 ile Dönüyor

Toronto Raptors-Golden State Warriors serisinin dördüncü maçı Oracle Arena’da oynandı.

Kısır başlayan maçta ev sahibi Warriors  Stephen Curry ve sonradan oyuna dahil olan Kevin Looney’nin basketleriyle ilk çeyreği 23-17 önde kapattı.

2.çeyrek de Klay Thompson ve Kawhi Leonard’ın karşılıklı sayılaryla başladı. Yakın geçen bu çeyreği Raptors sadece iki sayıyla(25-23) önde kapattı ve soyunma odasına gidilirken ilk yarı skoru (42-46) Warriors üstünlüğü vardı.

İkinci yarıya iyi başlayan taraf Toronto Raptors oldu. Raptors bir ara 10-3’lük bir seri yakaladı ve çeyrek boyunca da Toronto Raptors sayı farkını korumayı başardı.

3.çeyrek sonucu: 37-21

Son çeyreğe girilirken 79-67’lik üstünlüğü bulunan Toronto Raptors deplasmanda olmasına rağmen savunma konsantrasyonu ve Ibaka’nın maça dahil olmasıyla birlikte psikolojik olarak oyundan düşmeyerek galibiyeti alan taraf oldu.

Maç Sonucu: 105-92

Kawhi Leonard(36), Sergei Ibaka(20) ve Paskal Siakam(19) sayıyla oynayarak galibiyette önemli pay sahibi oldular.

GSW’de ise Splahs Brothers toplamda 55 sayı buldu.(Steph 27, Klay 28) Draymond Green ise 10/9/12 ile triple-double’ın kıyısından döndü.

Bu maçın sonunda 3-1 olan seride Toronto Raptors Kanada’da oynanacak son maçı kazanması durumunda tarhinde ilk kez NBA şampiyonluğuna ulaşacak.

Anıl Vatansever on InstagramAnıl Vatansever on Twitter
Anıl Vatansever
1996 doğumlu
İzmir'li
Fenerbahçe taraftarı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir