NBA Günlükleri

Warriors Cephesinden Acı Haber

Golden State Warriors, Salı sabahı oynanan NBA Finalleri 5. maçında Toronto Raptors’a karşı çok önemli bir galibiyet aldı ve seriyi 3-2’ye getirdi.

Fakat maç sırasında herkesin yüreğini ağzına getiren bir olay oldu.
2. Periyotun başlarında bir pozisyonda kendini yere bırakan Durant, değnekler yardımıyla saha dışına çıkınca korku daha da arttı.

Dokuz maç aranın ardından sahalara dönen KD’nin ikinci çeyrekte kendini yere bırakarak oyun dışına çıkması sonrası Golden State Warriors GM’i Bob Myers basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
Myers, Durant’ten söz ederken gözyaşlarına hakim olamadı;

“Kevin’ın sakatlığı Aşil tendonunda. Ne kadar kötü olduğunu şu an bilmiyorum. Yarın MR’ı çekilecek. Geri dönüş için yaptığı hazırlık 4 hafta sürdü. Çok detaylı bir şekilde işini yapan uzman sağlık ekibimizle çalıştı. Birden fazla MR’la kontroller yapıldı, birden fazla doktordan görüş alındı. Sürecin gidişatı konusunda iyi hissettik. Bu akşam oynaması için onay çıktı, bu toplu olarak alınan bir karardı. Suçlanacak kimsenin olduğunu düşünmüyorum ama NBA dünyasını biliyorum: Birini suçlamanız gerekiyorsa, beni suçlayabilirsiniz. Sonuçta ben bu takımın basketbol departmanından sorumlu yöneticiyim.”

“Bu yaşanan Durant hakkında bir şeyi gösteriyor: Durant basketbol oynamayı çok seviyor. Durant’in bu takıma geri dönme isteğini sorgulayanlar yanılıyor. O NBA’in en çok yanlış anlaşılan insanlarından biri. İyi bir takım arkadaşı, iyi bir insan. Yapılan muamele adil değil. Onu tanıdığım için kendimi şanslı hissediyorum.”

“İlk sakatlık yalnızca bir baldır sakatlığıydı. Bu bir baldır sakatlığı değil. Ben doktor değilim, önceki sakatlıkla bunun bir ilişkisi var mı bilmiyorum. Ama şu kesin, ikisi farklı sakatlıklar.”

İki sakatlığın birbiri ile bağlantısı olmadığını ve ortada bir suçlu olmadığını söyleyen Bob, illaki bir suçlu seçilecekse bu suçlunun kendisi olduğunu söyledi.

Ahmet Mehmetagaoglu on EmailAhmet Mehmetagaoglu on FacebookAhmet Mehmetagaoglu on InstagramAhmet Mehmetagaoglu on LinkedinAhmet Mehmetagaoglu on TwitterAhmet Mehmetagaoglu on Youtube
Ahmet Mehmetagaoglu
Spor yazarı, Basketbol oyuncusu ve Sayfa Editörü.
Instagram Hesabım: @4gaoglu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir