NBA Günlükleri

Yılın Koçu Mike Budenholzer

Milwauke Bucks koçu Mike Budenholzer, geçen sezondan 14 galibiyet fazla alarak bu sezon takımını 60-22’ye ulaştırdı ve Yılın Koçu Ödülü’nün sahibi oldu. Bucks bu galibiyet sayısıyla son 45 yılda takım olarak NBA’in en iyi rekoruna ulaştı.

Yılın Koçu Ödülü yarışında Budenholzer Denver koçu Michael Malone ve Clippers koçu Doc Rivers’ı geride bıraktı.

Budenholzer, Bucks’ın Doğu Konferansı Finalleri’nde 6. maçta Toronto Raptors’a kaybeden takımdan birçok ana parçayla önümüzdeki sezona geri döneceğini umuyor.

“Takımı bir arada tutmak bizim için çok ciddi bir mesele. Grubu bir arada tuttuğumuz müddetçe her şeyi yapabilecek konumda olduğumuzu kesinlikle düşünüyorum. Devamlılık önemlidir ancak iyi bir sezon için iyi oyuncuları bir araya getirmelisiniz. Son aşamada yeterince iyi değildik ancak yeterli seviyede yeteneğe ve finallerde oynayıp şampiyon olabilecek karakterde bir takıma sahip olduğumuza kesinlikle inanıyorum. Daha iyi olmalıyız. Koç olarak daha iyi olmalıyım. Eğer bunları yaparsak gideceğimiz yolda gerçekten iyi hissedeceğimizi düşünüyorum.”

Tecrübeli koç ayrıca, 2014-2015 yılında Atlanta Hawks’ı 60-22 ile en iyi franchise rekoruna ulaştırarak ödülü evine götürmüştü.

Yasin Osman Kara

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir