NBA Günlükleri

Demarcus Cousins, AD ile oynamaktan memnun

Geçen sezonlarda New Orleans Pelicans’ta birlikte oynayan Demarcus Cousins ve Anthony Davis, Boogie’nin Lakers ile 1 yıl 3,5 milyon dolarlık anlaşma yapmasıyla birlikte yeniden bir araya geldi.

Cousins, ClutchPoints’ten Ryan Ward’a verdiği demeçte, “AD ile çok kez konuştuk. Biz de bitmesini istemedik ama, her şeyin bir sebebi var. Şimdi tekrar bir araya gelme imkanı doğdu ve ben de bu fırsatı değerlendirdim” ifadelerini kullandı.

Demarcus Cousins, Anthony Davis ile birlikte oynadığı dönemde, 25 sayı, 12,7 ribaund, 5 asist, 1,6 top çalma ve 1,5 blok ortalamaları ile kariyerinin zirvesine çıkmıştı.

Ancak Cousins, 2017-2018 sezonu başında sol aşil tendonundan sakatlanmış ve sezonu kaçırmıştı. Geçen sezon yine sakatlanıp Nisan ayında ameliyat olmuş ve ancak NBA Finalleri’nde geri dönebilmişti.

Bu sakatlıklar kariyerini sekteye uğrarsa da Cousins, quad sakatlığını tamamen atlattığına ve gelecek sezon AD ile oynamasının onu pozitif etkileyeceğine inanıyor.

Cousins sözlerini, “Biz AD ile iyi bir ikiliyiz, birbirimizin oyununu zenginleştiriyoruz. Tekrar bir araya gelmemizin sebebi bu, ve bu kez LeBron James de bizimle, onun kariyeri yeter.” ifadeleri ile tamamladı.

 

Sümercan Ertit

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir