NBA Günlükleri

“Durant Takımın Sistemini Seviyor!”

Yaz döneminde inanılmaz bir süreçle geçirdiğimiz serbest oyuncu döneminde Brooklyn Nets’le anlaşan Kevin Durant, Brooklyn Nets yönetimine takımın sistemini çok sevdiğini ve kendine uygun olduğunu söyledi!

Durant: “Sisteminizi seviyorum. Maçı ne kadar çok istediğinizi biliyorum. Savaşçı ruhunuzu seviyorum. Warriors’ta oynarken sizi asla hafife almazdık.”

“Eğer 2 dakika kala 10 sayı öndeysek, bunun hiçbir anlamı yoktu. Hele Brooklyn’e karşı oynuyorsanız. Bu durum Koç Kenny Atkinson’ın gerçekleştirdiği ve başardığı bir durum.”

Kenny Atkinson, takımın başında 3. sezonunu geçirirken, veteranlarla, son sıralardan seçilen oyuncularla, beklentilerin düşük olduğu oyuncularla bir çekirdek oluşturdu, ardından takımı 42 galibiyet 40 mağlubiyetle 2015 yılından beri ilk kez playofflara soktu.

Nets genel menajeri Sean Marks, takıma yıldız tecrübeli isimleri eklemenin zamanının geldiğini biliyordu. Tam da üzerine DeAndre Jordan, Kyrie Irving, Kevin Durant ve Garreth Temple serbest kaldı. Nets tereddüt etmeden bu isimleri kadrosuna kattı.

Marks: “Herkes Kenny’nin önceden nasılsa hala aynı olacağına emin olabilir. Kadrosuna yıldız isimlerin eklenmesi, onun koçluğunda en ufak değişime sebep olmayacaktır. Yeni gelen oyuncuların bize söylediği de bu oldu. Koçun sistemini ve duygularını göstermesini seviyorlar!”

Yunus Can Aşkın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir