NBA Günlükleri

James Harden: “Westbrook İle Oynamak Eğlenceli Olacak.”

Geçtiğimiz günlerde Houston Rockets, şok bir hamle ile Oklahoma City Thunder’dan Russell Westbrook’u almış ve Harden-RW ikilisini yeniden oluşturmuştu.

Oklahoma City Thunder’dan takım arkadaşı olan ve Thunder’ın Harden’ı takımdan göndermesi ile ayrılan ikili, Houston’da yeniden buluşmuş oldu.

Harden, bu takas hakkında, “Russell’ı 10 yaşımdan beri tanıyorum, beraber büyüdük. Thunder’dan ayrıldığımda üzgündüm, ama Houston adeta benim evim oldu, bir fırsat doğdu ve şimdi benim evimde, Houston’da RW ile tekrar beraberiz. Onunla oynamak çok eğlenceli ve bolca heyecanlı olacak.”

James Harden, Oklahoma City’de oynadığı dönemde Kevin Durant ve Russell Westbrook ile birlikte takımı 2012 NBA finallerine taşımış, ancak Miami Heat’e kaybetmişlerdi. Bu finalin ardından Harden, Houston Rockets’a gönderilmiş ve orada NBA tarihinin en iyi skorerlerinden birine dönüşmüştü.

Aradan geçen sürede hem Harden hem de Westbrook, takımları ile NBA finallerine çıkamadı. Westbrook’lu OKC, son 3 sezondur ilk turda elenirken, Houston Rockets ise son 5 sezonun ikisinde Batı finalinde kaybeden taraf olmuştu.

 

Sümercan Ertit

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir