NBA Günlükleri

Magic Johnson-Kawhi Leonard Görüşmesinin Detayları

NBA’de takas sezonunun açılmasıyla birlikte tam bir fırtına yaşandı diyebiliriz. Şüphesiz ki en çok ses getiren haber Kevin Durant ve Kyrie Irving’in Brooklyn Nets’e katılmaları oldu.

Bir diğer merak edilen konu ise Kawhi Leonard’ın kararı. Şu ana kadar resmi bir açıklama yapılmazken geçtiğimiz günlerde Magic Johnson, Kawhi Leonard ile bir görüşme yaptığını açıklamıştı. Kaynaklardan gelen bilgilere göre görüşmenin detayları şöyle;

Görüşmede Kawhi Leonard’ın yanı sıra Kawhi’ın amcası da yer aldı. Rob Pelinka yoktu çünkü Pelinka’nın olduğu bir görüşmede Magic’in yer alması NBA kurallarına göre yasak. Çünkü Magic bir Lakers çalışanı değil.

Kawhi Leonard’ın ilk sorusu ‘Spurs’te oynadığım dönemde beni almaya çalıştınız mı?’ oldu. Magic’in verdiği cevap ise evet oldu ve devam etti. ‘Almaya çalıştık ama Spurs’ün bizden istediği 4 adet ilk tur draft hakkı oldu. Bunu kabul edemezdik.’ Sonraki soru ise Magic Johnson ile Rob Pelinka arasında geçenler hakkında oldu. ‘Seninle ve kulüp arasında neler oldu? Bir çok şey okuduk. Bunlar doğru muydu?’ Magic ‘Evet, bazı şeyler yaşandı. Fakat geride kaldı. Hala biz bir aileyiz. Aile içerisindeki bir tartışma gibi düşün. Kız kardeşimle fikir ayrılığı yaşamışız gibiydi. Pelinka hakkında bir çok şey söyledim. Ama hepsi geçmişte kaldı. Ben Lakers’ın şampiyon olmasını istiyorum. Ve sen takıma katılırsan şampiyon oluruz.’ dedi.

Sözlerine devam eden Magic ‘Sen Lakers’a gelebilirsin. Bu benimle veya Pelinka ile alakalı değil. Bu, Kareem ile alakalı. Kobe ile alakalı. Bu durum bütün harika oyuncular ile ilgili. Sen de bu oyunculardan biri olabilirsin. LeBron James’e katılarak daha fazla şampiyonluk kazanabilirsin. Hem de çok fazla yorulmadan.’

Kawhi Leonard ayrıca Lakers’a gelirse kendi medikal ekinini getirip getiremeyeceğini de sordu. LeBron James’in kendi ekibi ile çalıştığını düşünürsek bu konunun da Lakers açısından problem olacağını sanmıyorum.

Telefon görüşmesi kabaca böyle gerçekleşirken Kawhi’ın vereceği kararı tüm NBA camiası beklemeye devam ediyor.

 

Volkan Parlayan on EmailVolkan Parlayan on FacebookVolkan Parlayan on Twitter
Volkan Parlayan
Haber Yazarı at NBA Günlükleri
Fast Break ve Fanatik Basket Jenerasyonundan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir