NBA Günlükleri

Marcus Smart: “Kyrie, Harika Bir Takım Arkadaşı”

Pazartesi günü ESPN’in The Jump adlı programına konuk olan Marcus Smart, Brooklyn Nets ile anlaşarak takımdan ayrılan Kyrie Irving’in geçtiğimiz sezon istediği seviyede oynayamadığını itiraf etse de tüm takımın bu konuda yetersiz kaldığını ifade etti.

Marcus Smart: “Dürüstçe konuşmak gerekirse, yetersizdik. Erkekler özellikle de sporcular için ‘Evet, işler pek de istediğimiz gibi gitmedi.’ demek biraz zaman alıyor. Ama önce aynaya bakıp kendimize şunu sormalıyız: ‘Ben ne yaptım? Takıma yardım edebilmek için ne yapabilirdim?’ Hepimiz bu işin içindeydik. Hepimiz bu takıma yardım etmek için daha iyi şeyler yapabilirdik. Benim şahsi düşüncem, diğer takım arkadaşlarım adına konuşmuyorum ama benim için Kyrie, harika bir takım arkadaşı. İşlerin benim için pek de iyiye gitmediği sıralarda Kyrie’yle oturup konuşmuştuk ama basketbolla ilgili değildi. Annemle ilgili yaşadığım şeyi, onu kaybettiğimi herkes biliyordu. Kyrie beni ilk arayan ve bana ilk mesaj atan arkadaşlarımdan biriydi. Boston’a geri döndüğümde yine oturup konuştuk. Oyunu yavaşlatmam konusunda bana yardımcı oldu. Oyunu daha iyi anlamamı sağladı. Onunla takım arkadaşı olmayı sevdim. Yaptığı liderliği, o özelliğini insanlar da görsün istedi. Sadece yanlış anlaşıldı.”

“Şuna açıklık getirmeme izin verin. Sadece ben değil, herkes, hatta Kyrie bile biliyor ki kendisi istediği seviyede oynayamadı. Ama yanında dört oyuncu daha vardı. Koç vardı. Hepimizin bir takım olması gerekiyordu. O yüzden başarısızlığı bir oyuncuya yüklemek doğru değil. Sadece Kyrie’ye değil, herkes birbirine yardım etmek için daha iyisini yapabilirdi. Bir uyum yakalamaya çalıştığınızda oradan biri eksilirse, işiniz zorlaşır. Ben sadece insanların şunu bilmesini istiyorum: Evet, Kyrie kendi istediği seviyede oynayamadı ama takımda dört oyuncu ve bir sürü koç vardı. Bunun içine herkes giriyor, tek o değil.”

Cansu Şentürk
No sports, no life. A volleyball and basketball fan.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir