NBA Günlükleri

“Onun için 30 Sayı Atmak Çok Önemliydi”

NBA kariyerine başladığından beri ligin en popüler süper yıldızlarından biri olmasına rağmen son zamanlarda gözden iyice düşen Carmelo Anthony, 2018 Kasım’ından beri herhangi bir takımın formasıyla maça çıkamıyor.

Kasım 2018’de Houston Rockets tarafından serbest bırakılan Melo, ismi birçok takımla anılsa da herhangi bir kontrat alamadı.

Carmelo Anthony’in eski takım arkadaşı Chauncey Billups, Sirius XM’deki bir radyo programında oyuncunun oyun zihniyetinin onu ligden uzak tuttuğunu ifade etti.

“Onun ligde olmaması çok çılgın. Melo için üzülüyorum. ‘O iyi bir takım arkadaşıydı, her antrenmana katılırdı ve maç kaçırmazdı. Melo için bir maçta 30 sayı atmak aşırı önemliydi. Aşırı önemliydi: Bazen 20-22 sayı attığı maçları kazanırdık, sinirlenirdi. 36 sayı atardı, maçı kaybederdik mesela o gider herkesi kaldırırdı.”

“Onun için 30 sayı atmak çok önemliydi ama hak etmesine rağmen aslında bu durum onun ligde olmamasının sebebi. Zihinsel olarak o geri adımı atmıyor. Rol oyuncusu olmayı kabullenemiyor.”

Hüseyin Polat on InstagramHüseyin Polat on Twitter
Hüseyin Polat

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir