NBA Günlükleri

Westbrook için olası takas senaryoları

Geride bıraktığımız free agency döneminde NBA’de kartlar adeta yeniden dağıtıldı.

Özellikle Kawhi Leonard’ın Clippers’ı gitmesi ve Paul George’un da takasla Thunder’dan Clippers’a gitmesi sonucu gözler, Thunder’ın bir diğer yıldızı Russell Westbrook’a çevrildi.

OKC için Paul George karşılığında aldıkları draft hakları, yeniden yapılanma için sermaye oluşturuyor, Westbrook’un gitmesi durumunda ise bu haklara eklenecek yeni draft hakları ile OKC’in yarışmacılıktan uzaklaşarak takımı yenilemesi bekleniyor.

Peki Russell Westbrook için olası yeni adresler hangi takımlar olabilir?

MIAMI HEAT

Geçmiş dönemlerden bu yana Miami, kadrosunda yıldız bulundurma geleneğine sahip bir takım. Dwyane Wade, LeBron James, Shaquille O’Neal bunlardan bazıları. Birkaç yıldır yarışmacılıktan uzak olsalar da bu sezon Jimmy Butler’ı aldılar ve bir ikinci superyıldız için de elleri güçlü görünüyor. Olası bir takasta RW karşılığında Goran Dragic, Kelly Olynyk ve Dion Waiters’ı OKC’ye gönderebilirler. Bu takasta dezavantaj ise, Butler-Westbrook uyumu gibi görünüyor. Zira ikisinin de geçmişte takımlarındaki diğer süperstarlarla yaşadıkları problemler biliniyor.

 

NEW YORK KNICKS

Serbest oyuncu döneminde en azından bir yıldız almaya çalışan New York, başarılı olamadı. Büyük pazarların tercih edilme sıklığının azalmasının azizliğine uğrayan Knicks için tek çözüm, takas yoluyla yıldız almak. Knicks’in takasta kullanabileceği önemli isimleri serbest oyuncu döneminde aldığı düşünüldüğünde, bu isimleri elden çıkarabilmek için 15 Aralık tarihini beklemek durumundalar. Bu tarihten sonraki bir takasta RW için Frank Ntilikina, Julius Randle, Bobby Portis ve 2021 ilk tur draft hakkını gözden çıkarabilirler. RW Knicks’e gelirse, takımın genç yıldız adayları Mitchell Robinson ve RJ Barrett gibi isimlere rehber olabilmesi de mümkün görünüyor.

 

DETROIT PISTONS

Pistons’un elinde Griffin-Drummond-Jackson üçlüsü bulunsa da RW için bu üçlü bozulabilir ve kopan halka Reggie Jackson olabilir. Bu takasta kullanılması planlanan diğer isimler ise Tony Snell ve Luke Kennard, ayrıca 2020 ve 2022 draftları için ilk sıra seçim hakları da takasın gerçekleşmesi durumunda Thunder’a gidecek. Detroit için RW, kadroyu güncelleme adına iyi bir hamle gibi duruyor. Takımda çok fazla düşük performanslı ismin olması, Pistons’ı bu takasa yöneltiyor. Thunder için ise, Motor City’den gelecek ekstra iki draft hakkı, herşeyi yenileme ve yeni süperyıldızlara yelken açmak için güzel bir seçenek.

Sümercan Ertit

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir