NBA Günlükleri

“Yalnızca yeniden oynamak istiyorum”

Anthony Davis bu yaz dönemi New Orleans Pelicans‘tan Los Angeles Lakers’nın yolunu tutmuştu. Davis sezon ortasında New Orleans Pelicans yönetimine takımdan ayrılmak istediğini iletmişti.

Yönetim tarafından Anthony Davis’in takımda aldığı dakikaları düştü ve maç sonlarında kenarda bekletildi. Anthony Davis için bu durum 7 sezonluk NBA kariyerinde en az maça çıktığı ve çaylak sezonu hariç en az ortalama süre aldığı sezon oldu.

Los Angeles Times‘a bir röportaj veren Davis, o dönem neler yaşadığını dile getirdi:

“Farklıydı. Maç başına 20-25 dakika oynayabilmek gerçekten farklıydı. Dördüncü çeyrekte ya da yakın geçen maçlarda oynayamamak benim için biraz zordu. Çıkıp takımın kazanmasına yardımcı olmak istiyordum.”

“Yalnızca yeniden oynamak istiyorum. Geçen sezon kısıtlandım ve şu an tekrar sahaya çıkıp gelecek yıl verimli olmak için sabırsızlanıyorum.”

“Sezonum yarım kaldı. Ya da en azından çok sevdiğim oyunu oynamak konusunda kısıtlıydı. Ona geri dönmek ve olayların akışına tekrar kendimi bırakmak için heyecan duyuyorum. Tekrar çalışmalara başladım, bunun da faydası oluyor. Bu sezon, geçen sezondan farklı olsun istiyorum.”

Hüseyin Polat on InstagramHüseyin Polat on Twitter
Hüseyin Polat

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir