NBA Günlükleri

ABD Milli Takımı Mağlubiyet Hakkında Konuştu

ABD milli takımı son hazırlık mücadelesinde Avustralya’ya kaybederken spor medyasında çok konuşulmuştu. Bu maç hakkında ABD milli takımının iki yıldızı ve koç Popovich açıklamalarda bulundu.

Sorulan mağlubiyet hakkında Donovan Mitchell: “Dürüst olalım,o maç bir anlam ifade etmiyor. Mağlubiyet üzücü fakat bu yenilgiden tecrübe alıp önümüze bakıyoruz.” diyerek umursamadıklarını belirtti. Takımın oyun kurucusu yeni Celtics oyuncusu Kemba Walker ise: “Daha gerçek düşünce olan Çin’deki kupa daha başlamadı. Asıl endişemiz tabii ki Çin’deki mücadele için olacak. Daha iyi olup kupayı kazanacağız.” açıklamalarında bulundu.

Son olarak koç Popovich: “Her şey yenilmek ya da kazanmak üzerine. ABD milli takımı 12 seneyi aşan galip bir geçmişe sahip. Umarım bu kupayı da kazanacağız.” Avustralya’ya kaybederken baş rolde olan Spurs oyuncusu Patty Mills içinse:” Onun NBA’deki takımımda olmasından mutluyum. Hareketli, kesici ve çok akıllı. İyi bir oyuncu olduğunu herkese gösterdi.” diyerek oyuncusuna övgüde bulundu.

Erkan Eren
2008 yılından beri NBA ve o seneden sonra koyu bir Lakers taraftarı :)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir