NBA Günlükleri

Celtics’in Sahibi: “Haberi Öğrendiğimde Az Kalsın Kaza Yapıyordum.”

Boston Celtics’in sahibi Steve Pagliuca, Kemba Walker’ın Celtics’e gelme ihtimali olduğunu öğrendiğinde bir yandan araba sürerken bir yandan da Boston Celtcis genel menajeri Danny Ainge ile konuşuyordu.

Pagliuca kıkırdayarak: “Haberi öğrendiğimde az kalsın kaza yapıyordum.” dedi.

Kemba Walker, Celtics ile 4 yıl için 141 milyon dolarlık kontrata imza attı. Bu konu hakkında da konuşan Pagliuca: “Kemba gerçekten heyecanlıydı. Bize karşı oynamadığı zaman onu sürekli izlerdim. Geçen sene bizi son 5 dakikada tek başına yenmişti. Onu bizim tarafımızda görmek çok iyi oldu. Şanslıyız ki bu hamleyi gerçekleştiren Danny, Mike Zarren ve Austin Ainge gibi personellerimiz var. Kemba ile gerçekten uyumlu olduk. O çok iyi bir insan, çok iyi bir karakter ve çok iyi bir oyuncu. Bundan daha fazlasını Kemba’dan bekleyemezdik.”

Kemba Walker, geçtiğimiz sezon 82 maça çıkmış o maçlarda 25,6 sayı, 5,9 asist ve 1,2 top çalma istatistikleri yakalamıştı.

Kyrie Irving ve Al Horford gibi yeteneklerini kaybeden Celtics, başta Kemba Walker olmaz üzere bazı eklemeler yaptı. Bu süreçte en önemli beklentileri kadroda geri kalan oyuncuların, başta Jayson Tatum, Jaylen Brown ve Gordon Hayward, gelişim göstermesi. Bundan sonra Celtics neler yapacak merakla bekliyoruz.

İsmail Çimen on Behanceİsmail Çimen on Emailİsmail Çimen on Facebookİsmail Çimen on Instagramİsmail Çimen on Linkedinİsmail Çimen on Twitter
İsmail Çimen
Yazar, çevirmen, grafiker at NBA Günlükleri
Yazar, çevirmen, grafiker
cismail00@gmail.com
https://www.behance.net/smailimen

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir