NBA Günlükleri

James Harden’dan MVP ödülü açıklaması

NBA’de 2018-2019 sezonunu 36.1 sayı 6.6 ribaund ve 7.5 asist ortalamalarıyla bitirmesine rağmen MVP oylamasında Giannis Antetokounmpo’nun ardından ikinci olan James Harden, bu konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

MVP ödülü alamamasının en büyük nedeni olarak medyayı gösteren James Harden: “Medya, sezonun başından sonuna kadar bir hikaye yarattı ve herkes buna göre hareket etti. Yapabileceğim tek şey yapabildiklerimi kontrol edebilmek. Sezon boyunca maçlara çıkıp, en yüksek seviyede oynadım. Geçtiğimiz sezon yaptığım şeyi NBA tarihinde yapabilen birkaç oyuncu var. Herkes bir sonraki maçta kaç sayı atacağıma odaklanmış durumdaydı. Ben ise MVP ödülü için yapılan oylamayı kontrol edemezdim. Gelecek sezon yapabileceğim tek şey şu anki halimden daha iyi olabilmek.” dedi.

2017-2018 sezonunu MVP olarak kapayan ancak geçtiğimiz sezon ödülü Giannis’e kaptıran James Harden, bu sezon eski takım arkadaşı ve NBA’in eski MVP’lerinden Russell Westbrook ile beraber oynayacak.

Bu ikilinin bireysel performansları hem kendilerini hem de takım başarısını nasıl etkileyecek olması oldukça merak konusu.

Kaan Meriç
Chief Editor | Bleeding Green

kaaanmeric@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir