NBA Günlükleri

Phil Jackson: ”Shaquille O’Neal Bir Lakers Antrenmanında Soyundu.”

Shaquille O’Neal’ın basketbol kariyeri boyunca bir dolu eğlenceli anılar biriktirdiği ve renkli karakterinin olduğu bugünlerde sır değil. Fakat yakın zamanda Lakers dönemlerinde topu Kobe’den uzak tutmak için kullandıkları bir taktiği daha öğrendik.

Üç yıl önce, Shaq ve emekli koç Phil Jackson New York’ta American Express etkinliği için bir araya geldiler, ESPN’den Hannah Storm’un NBA’de şampiyon olmak için nelerin göze alınması gerektiğini ve 2000’lerin başındaki Lakers hanedanlığının nasıl oluştuğunu sorması üzerine eğlenceli bir anıyı daha hafızalarımıza ekledik.

Phil Jackson soruya yönelik; ”Biliyorsunuz bazı anlar, parkedeki eğlencesi ile takımı kırıp geçirebilir. Antrenman seanslarında hepimizi şoka uğratabiliyordu, özellikle kendisini parkede sadece ayakkabıları üzerinde çıplak gördüğünüzde.” şeklinde yaptığı açıklamada Shaquille O’Neal gülerek hatırlamadığını belirtti.

Bu, tabi Shaq’ın ilk çıplaklık içeren anısı da değil. 2014 yılında, Eski Phoenix Suns koçu Alvin Gentry de Phoenix Suns döneminde bunu tüm takımın rutin haline getirmesini sağladığından bahsetmişti. Koç ”Bazen birkaç gün, hatta bazı haftalar koca adamı soyunma odasının köşesinde çıplak olarak gezerken görürdünüz. Bir takım arkadaşı yada takım antrenörlerinden bir tanesini yakaladığında, güreş için fırsat arıyor olurdu. Tıpkı Brezilyalıların çıplak güreşi gibi.”

Açıklamaları ile her gün daha renkli anılarına tanık olduğumuz Shaquille O’Neal için acaba bir de gizli kalan anıları var mıdır düşünmüyor değiliz.

Koralp Selçuk on EmailKoralp Selçuk on FacebookKoralp Selçuk on InstagramKoralp Selçuk on Twitter
Koralp Selçuk
Jack of all trades, master of none.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir