NBA Günlükleri

D’Antoni: “Korkutucu Olacaklar.”

2 yıl üst üste Batı Konferansı yarı finalinde Golden State Warriors‘a kaybeden ve beklentiyi karşılayamayan Houston Rockets, hayal kırıklığı yaratan 2 sezonun ardından bomba gibi bir sezon yaşamaya hazırlanıyor.

Bu amaçları doğrultusunda takımın genel menajeri Daryl Morey, takas piyasasına büyük bir hışımla girdi ve üst üste üç sezondur triple-double ortalamaları yakalayan Russell Westbrook’u kadroya katmak için Chris Paul ve bazı draft haklarını elden çıkarmaya razı oldu.

Sadece Westbrook ile yetinmeyen ve takımı daha da güçlendirmek isteyen Rockets; Tyson Chandler, Thabo Sefolosha ve Ryan Anderson gibi veteran oyuncular ile kadrosunu favori haline getirdi.

Houston Chronicle’dan Brian T. Smith’in haberine göre tüm bu yeni kadro yapısı koç Mike D’Antoni’yi o kadar heyecanlandırmış ki tecrübeli çalıştırıcı, antrenman kampı başlamadan önce doğru düzgün uyuyamamış bile:

“James ve Russell’ı birlikte görmek için sabırsızlanıyorum, korkutucu olacaklar. Heyecandan gözüme uyku girmiyor.”

Ahmet Mehmetagaoglu on EmailAhmet Mehmetagaoglu on FacebookAhmet Mehmetagaoglu on InstagramAhmet Mehmetagaoglu on LinkedinAhmet Mehmetagaoglu on TwitterAhmet Mehmetagaoglu on Youtube
Ahmet Mehmetagaoglu
Spor yazarı, Basketbol oyuncusu ve Sayfa Editörü.
Instagram Hesabım: @4gaoglu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir