NBA Günlükleri

Davis: Lakers Kararlara Bizi Dahil Etti!

Son iki yaz döneminde NBA’deki aktif oyunculardan ikisini kadrosuna katan Los Angeles Lakers, serbest oyuncu döneminde onların fikirlerini almış.

Büyük bir takasla Lakers kadrosuna dahil olan Anthony Davis, cuma günü yapılan medya gününde açıklamalarda bulundu.

Davis:”Takım beni ve LeBron’u dahil ederek harika bir iş çıkarttı. Takıma katılan her oyuncu için söz hakkımız vardı, kiminle sahayı paylaşacağımız çok önemli.”

“Sevmediğiniz biriyle savaşa gitmek oldukça garip bir durum. O yüzden Lakers yönetimi bizleri de kararlara dahil ederek çok iyi bir iş çıkarttı. “

Takıma katılan isimler ise; Jared Dudley, Troy Daniels, Avery Bradley, Dwight Howard, Demarcus Cousins(sezonu maça çıkmadan kapattı)

Geçen seneden takımda olan Rajon Rondo ve Alex Caruso da takımda kaldılar.

Yazın oyuncularla anlaşırken çok da zorlanmadıklarını söyleyen Davis,

“Açıkçası çok da zor olmadı. Anlaşmaya çalıştığımız isimlere burada özel bir şeyler yapma imkanımız olduğundan bahsettim.”

“Ayrıca çoğu oyuncunun bana mesaj attığını da belirtmek isterim. “Takımda sen ve Lebron varsınız. Ben de katılabilir miyim ?”

“Bazı oyuncularda zorlandık tabi ki. İkna etmeye uğraştık, şu anda da buradalar. Şu anda ise kendimizden emin bir şekilde, doğru takımla beraber olduğumuzu düşünüyoruz. Sahaya çıkıp, en iyi oyunumuzu ortaya koyacağız.”

Yunus Can Aşkın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir