NBA Günlükleri

Derrick Rose: “Noah, Sevgi Dolu Bir Adam”

Geçtiğimiz günlerde “I’ll Show You” adında otobiyografisi yayımlanan eski Chicago Bulls guardı Derrick Rose, NBA’de en yakın takım arkadaşının Joakim Noah olduğunu söyledi.

Rose, daha önce Chicago Bulls ve New York Knicks’te birlikte oynadığı Noah hakkında “En yakın takım arkadaşım, lise zamanlarımdaki Randall Hampton dışında, Joakim Noah’tı. Çoğu kişi Joakim’e yaklaşmaz çünkü onun olumsuz yanlarının olduğunu düşünürler. Açık sözlü olması vb. şeyler bu durumu etkiler ama ben, onun hakkında her şeyi bildiğim için, onun kendisi gibi olmasına ve olduğu gibi davranmasına saygı duyuyorum. Aslında oğlum PJ’in büyüdüğünde Joakim gibi olmasını istiyorum. O, özgür ruhlu ve sevgili dolu bir adam. İnsanları seviyor. Kendisi çok iyi bir örnek ve özel bir hikayesi var.”

“Jo’yu bir düşünün. Babası büyük bir yıldız, zengin ve ünlü biri ama o bununla ilgilenmiyor. Sanki ‘Ben sadece kendi işimi yapıyorum.’ der gibi. Geçimini babası sağlayabilirdi. Ona iş bulabilirdi ama o bunu istemedi. Kendine özgün biri. Jo hakkında sevdiğim şey bu, kendi başına bir şeyler yapabilmesi.”

Cansu Şentürk
No sports, no life. A volleyball and basketball fan.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir