NBA Günlükleri

Doc Rivers Takımını Seattle’a Taşımayı Önermiş

Yaz döneminin en çok konuşulan takımlarından olan Clippers, kadrosunu Paul George ve Kawhi Leonard ile güçlendirerek şampiyonluk için favori takımların arasında yer almayı başardı. Kawhi yaz boyunca gündemi meşgul ederken, beklentiler LeBron James’in yanına yani Los Angeles şehrinin Lakers kanadına katılması yönünde idi. O döneme dair hislerini anlatan Doc Rivers’ın geçirdiği duygusal buhran ilgi çekici.

Los Angeles Times’dan Arash Markazi’ye konuşan Doc Rivers; “Takas günü, saat 12’de bir anlaşma yoktu. Malibu’da evimdeydim ve Lawrance aradı. Söylediği; ‘Görünene göre ya Toronto’da kalacak ya da Lakers’a katılacak.’ oldu. Lakers ismini duyunca ona buna engel olmamız lazım dedim. Ona bunun olmasına izin veremeyiz dediğimi hatırlıyorum.”  Anlatısının devamında da takım sahibi Steve Palmer’i arayarak şaka ile karışık takımı Seattle’a taşımayı teklif ettiğini de belirten Doc Rivers, bir yandan da ciddi olduğunu söylüyor.

Birçok farklı biçimde Seattle’ın lige tekrar katılması gündeme gelmiş olsa dahi, sanıyorum ilk defa bir kaçış hikayesine tanık olacak olabilirdik. Tarih bu fırsata tanık olmamıza müsaade etmemiş dahi olsa, belki buradan bir şampiyonluk hikayesinin ortaya çıktığını görebiliriz.

 

Koralp Selçuk on EmailKoralp Selçuk on FacebookKoralp Selçuk on InstagramKoralp Selçuk on Twitter
Koralp Selçuk
Jack of all trades, master of none.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir