NBA Günlükleri

“Fransa’ya Haksızlık Etmeyin”

NBA oyuncuları kadroya alındığından beri en kötü Dünya Kupası sonucunu elde eden ABD’nin koçu koçu Gregg Popovich, takımını tartışmanın, Fransa’ya haksızlık etmek olduğunu söyledi.

Kadro seçimlerinde bir çok oyuncunun kişisel gelişimini ve olimpiyatları düşünerek kadrodan çekilmesiyle alışık olduğumuz ABD kadrolarına nazaran zayıf bir kadro oluşturan ABD, turnuvada hayal kırıklığı yaratmıştı.

Popovich: “Birkaç şey eklemem gerekiyor. ‘Şu oyuncuyu da çağırabilirdiniz. Bu da gelebilirdi’ gibi cümleler kurmak bence saygısızlık. Bu hem Fransa’ya hem de bizi yenen herhangi bir takıma saygısızlık.”

“Buraya gelen oyuncularla gurur duyuyorum. Yazlarından feragat ederek buraya gelen 12 oyuncu, birbirleriyle beraber oynamamış 12 oyuncuydu. O yüzden övgüyü hakediyorlar. Aynı Fransa’nın bizi yendiği işin hak ettiği gibi.”

İlk seçimler yapılırken yazılan 20 isim arasında James Harden, Anthony Davis ve Damian Lillard gibi süper yıldız oyuncular vardı.

Bunlara rağmen, Fransa karşısında mağlup olan ABD kadrosunda olan Donovan Mitchell 29 sayıyla o isimleri aratmamıştı.

Mitchell: “ Gelmek istemeyenlerin kendi tercihleri, burada mücadele edip oynamak isteyen 12 kişi vardı. Oynamak isteyen ama seçilemeyen çok daha fazla oyuncumuz da vardı.”

Yunus Can Aşkın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir