NBA Günlükleri

“Kuzma ve Tatum’ın Sakatlıkları Dünya Kupasına Mâl Oldu”

Birleşik Devletler’in bu ay düzenlenen FIBA Dünya Kupası’nı arka arkaya 3. defa alamayışındaki suçlamaların büyük bir kısmı turnuvada boy göstermeyen NBA yıldızlarında bulunurken Jerry  Colangelo, Amerika’nın anahtar oyuncularından Jayson Tatum ve Kyle Kuzma’nın sakatlıkları olmasaydı turnuvayı kazanabileceklerini belirtti.

“Bu sakatlıklar olmasaydı kazanabileceğimize inanıyordum. Sakatlıklar özümsenmek için çok fazlaydı.”

ABD’de Tatum, grup aşamalarında Türkiye’ye karşı oynanan maçta bileğinden sakatlandı ve turnuvada daha oynayamadı. Rotasyonun birkaç şutöründen biri olan Kuzma ise turnuva başlamadan önce bileğinden sakatlık yaşadı. Toronto Raptors’ın oyun kurucusu Kyle Lowry de başparmağındaki sakatlık yüzünden Ağustos ayında kadrodan çekildi.

Colangelo “Hissettiğim hayal kırıklığı gelmeyeceğini söyleyen oyunculara karşı değil. Eğer geleceklerini söyleselerdi bu sözünden dönmek olurdu.” dedi.

Listedeki isimler arasında James Harden, Anthony Davis ve Damian Lillard var. ABD’nin elenmesinin hemen ardından Colangelo, önümüzdeki yaz düzenlenecek olan olimpiyatlardaki kadroyu bir araya getirirken eksik oyuncuları aklında tutacağını belirtti. O zamandan bu yana birazcık ılımlı bir tavırda.

“Bu durumlarla bireysel olarak ilgileneceğiz. Sahaya olabildiğince güçlü bir takım çıkarmak önemli.”

Yasin Osman Kara

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir