NBA Günlükleri

Medya gününden Kyrie Irving’in çarpıcı açıklamaları

Boston Celtics ile sözleşmesi bittikten sonra yeni bir hedef için Brooklyn Nets yolunu tutan All-star guard Kyrie Irving, medya gününde hem Boston Celtics’teki dönemi hem de Nets ile alakalı açıklamalarda bulundu.

Tranfser dönemi başlar başlamaz Brooklyn Nets yöneticilerine ulaştığını belirten 27 yaşındaki oyuncu “Transfer dönemi başladığında ilk olarak Brooklyn Nets yöneticileri ile görüşüp onlara karşı ilgimin yüksek olduğunu bilmelerini istedim. Nets’e gelirken yanımda başka parçalarla gelmek istedim.” dedi.

Nets’teki sayfasında arkadaşlığa daha çok önem vereceği gözlenen Irving: “Burayı evim gibi hissetmek için elimden geleni yaptım. Arkadaşlarımla beraber burada oynayacağım. Spencer Dinwiddie ile basketbolun ötesinde bir arkadaşlığımız bulunuyor.” dedi.

Basın mensuplarının karşısına çıkmışken Boston Celtics’e verdiği sözleşme uzatma sözünden vazgeçip yeni bir maceraya atılan Irving’e eski takımıyla ilgili sorular sormak gayet beklenen bir durumdu.
Irving, Boston kariyerinde yanlışlar yaptığını dürüstçe ifade etti.
“Büyükannemin vefatından sonra Boston’a bakışım değişti. Yeniden sözleşme yapacağım konusunda onlara söz verdim ama ailenin bu hayatta en öncelikli şey olduğunu öğrendim. Boston’daki arkadaşlarımı hayal kırıklığına uğrattım. Boston, beni sevdi. Ben de Boston’ı sevdim. Ama iki hafta sonra duvara tosladım. Büyükannemin cenazesine gitmek beni çok yaraladı. Ondan sonra olaylara cevap verme şeklim bana özgü değildi.”
Kyrie Irving, sabah 4’te Kevin Durant ve DeAndre Jordan ile iletişime geçerek Brooklyn Nets’e gideceklerinin planlarını yaptığını da itiraf etti.

Kaan Meriç
Chief Editor | Bleeding Green

kaaanmeric@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir