NBA Günlükleri

“Zion Williamson Bu Yıl All-Star Olamayacak”

Ligdeki ilk sezonuna girecek olmasına rağmen Zion Williamson’ın NBA’de harika işler yapacağının beklendiği bir sır değil. Zion jenerasyonunun bir yeteneği olarak görülüyor ve bazen beklentiler insanları onun bazı şeyleri kesin bir yaşta başarması gerektiğine, aksi takdirde herkesin düşündüğü kadar iyi olmayacağına inandırıyor.

Ligdeki ilk yılında oldukça övgü toplayıp All-Star seçilen birçok çaylak oyuncu gördük. İşte bir grup taraftarın önümüzdeki sezon Zion’dan beklentisi tam olarak bu.

Ancak eski Duke oyuncusunun All-Star maçına bu denli kolay çıkacağı konusunda herkes bu kadar emin değil. Onlardan biri de son zamanlarda New Orleans Pelicans çaylağının henüz All-Star olamayacağını ifade eden Magic Johnson.

“Bu sezon All-Star olacağını düşünmüyorum. Bence bir öğrenme eşiğinden geçecek çünkü şimdi tıpkı onun kadar büyük, onun kadar atletik ve ondan korkmayan adamların seviyesine ulaşmaya çalışacak. Yine de harika bir sezon geçireceğini düşünüyorum. Jrue Holiday, Lonzo Ball ve Brandon Ingram gibi oyuncuları bir araya getiren Pelicans’ın bu sezon ligdeki en eğlenceli takımlardan birisi olacağını düşünüyorum. Bu çocuklar çalıştırılacak ve motive edilecekler. İyi bir koça sahipler.”

Tıpkı Magic’in belirttiği gibi belki de bu sezon, Zion’ın lige adapte olmasına ve ondan beklendiği gibi büyük bir yıldız olmasına yardımcı olacak. Pelicans birçok ilgi çekici oyuncuya sahip. Eğer bu sezon ses getirmek istiyorlarsa Zion’ın yardımına ihtiyaçları olacak.

Yasin Osman Kara

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir