NBA Günlükleri

ASVEL Başladı Zalgiris Bitirdi

Sold Out!

4 haftanın 4’ünde de tüm biletlerin satıldığı Zalgirio Arena’daki maça hızlı başlayan taraf konuk ASVEL oldu. Kısalarıyla ilk dakikadan itibaren kontrolü ele alan konuk takım tv molasına 12-5 önde girdi. Ev sahibi Zalgiris’te ise 14 sayının 8’ini atan Marius Grigonis takımı adına farkın daha da açılmasını önleyen isim oldu. İlk çeyrek sonucu(14-20)

Saras Farkı
İkinci çeyrekte işin seyiri değişti. Kendine gelen Zalgiris 14-0’lık bir seriyle 28-20 öne geçti. Tecrübesiyle skoru çeviren Saras’ın öğrencileri potasında sadece 8 sayıya izin verdi ve devreyi 33-28 önde kapatan taraf oldu.

Her Yer Yeşil

İkinci yarıya da Jankunas’ın etkili oyunuyla başlayan Litvanya ekibi ASVEL’in direncini son çeyrek öncesi kırmak istedi. Son 3 dakikada toparlanır gibi olan ASVEL son pozisyonda Milaknis’in şutunu engelleyemedi ve ve son çeyreğe de 10 sayı geride girdi. Üçüncü çeyrek sonucu(55-45)

Zalgiris Maç Sonu İyi

Kısır başlayan son çeyrekte tv molasına kadar olan sürede sadece ikişer sayı bulan taraflardan ev sahibi Zalgiris mola dönüşü üst üste iki hücumdan da sayı bulunca fark 14’e çıktı ve ASVEL mola aldı. Fransız ekip molaya rağmen taraftarının desteğini arlasına alan Zalgiris’i bir türlü durduramadı. Moladan 5-0 ile dönen Saras’ın öğrencileri maçı da 14 sayı farkla kazandı. Maç Sonucu 70-56

Anıl Vatansever on InstagramAnıl Vatansever on Twitter
Anıl Vatansever
1996 doğumlu
İzmir'li
Fenerbahçe taraftarı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir