NBA Günlükleri

Baskonia Evinde Çok Farklı

Keyifli Başlangıç

Haftanın son karşılaşmasında Baskonia ve Olympiacos karşı karşıya geldi.  Çekişmeli geçmesi beklenen maç, her iki takımın da karşılıklı basketleriyle keyifli başladı. Shengelia ve Stauskas’ın iyi başladığı maçta konuk Oly’de Will Cherry maça iyi başlayan isimdi.

Ev sahibi Baskonia ilk 10 dakikayı 23-21 önde kapattı.

Önce Fark Sonra Geri Dönüş

İkinci çeyrekte farkı 11’e kadar çıkaran Baskonia, Olympiacos’un geri dönüşüne dur diyemedi ve fark 2 sayı kadar indi. Brandon Paul, Will Cherry ve Spanoulis’in üçlükleriyle maça dönen Oly ilk yarıyı 5 sayı geride bitirdi İlk yarı sonucu 41-36

Bask’ın Oyun

Stauskas’a çözüm üretemeyen Olympiacos üçüncü çeyreğin başında geri dönüşünü devam ettiremedi. Tornike Shengelia’nın da dahil olmasıyla oyun üstünlüğünü iyice ele alan çeyreği 9 sayı farkla(58-49) önde tamamlayan Baskonia son çeyreğe moralli giren taraf oldu.

Kaçınılmaz Son
Erken havlu atan Olympiacos Baskonia karşısında son çeyrekte de istediğini alamadı. Shengelia ve arkadaşlarına karşı etkisiz kalan kırmızı beyazlı takım parkeden 82-66 mağlup ayrıldı. Galip gelen Baskonia’da Tornike Shengelia 25 sayı 9 ribaund ile yıldızlaşırken, Olympiacos’ta Brandon Paul 15 sayı ile takımının en skorer ismi oldu.

Anıl Vatansever on InstagramAnıl Vatansever on Twitter
Anıl Vatansever
1996 doğumlu
İzmir'li
Fenerbahçe taraftarı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir