NBA Günlükleri

Bayern Evinde Çok Farklı

Hızlı Başlangıç


Bayern Münih sezona 2’de 2 yaparak beklenmedik bir başlangıç yapan Asvel karşısında henüz maçın başında ağırlığını koydu. Maodo Lo ve Nihad Dedovic’in(Zlatan Ibrahimovic’e benzeyen) etkili oyunuyla henüz ilk çeyrekte farkı 18’e kadar çıkardı. Çeyrek ise 17 sayı farkla 30-13 sona erdi. Maodo Lo 10 sayı ile öne çıkan isim oldu.

Fark Açılıyor

İkinci çeyrekte ise yaptığı asistlerle hücuma katkı sağlayan pivot Greg Monroe ile etkili olan Bayern farkın kapanmasına izin vermedi. Asvel çabalamasına rağmen ilk yarıda kadro kalitesinin yetersizliğine kurban gitti. Devre sonucu 57-35 Bayern Münih lehine sona erdi.

Fark Açıldı

Bayern Münih üçüncü çeyrekte de maçın kontrolünü bırakmadı. Farkı giderek açan Bayern ‘bir alman takımı nasıl oynar’ sorusunun en net cevabı olarak parkede işini yapabildiği en iyi şekilde yapmaya devam etti. Son çeyreğe girmeden önce aradaki fark tam 32 sayıya çıktı. 83-51 biten çeyrekte bu disiplindeki Bayern karşısında Asvel’in maçın sonunu nasıl getireceği merak konusu.

Tam Bir Alman Takımı

Bayern Münih erken havlu atan Asvel karşısında son çeyrekte de dur durak bilmedi. Potasında sadece 12 sayı gören Bayern maçı da tam tamına 41 sayı farkla 104-63 sona erdi. Bayern Münih için yapılabilecek tek tanım var  “tam bir alman tanımı” futbolda geçerli olan bu tanım artık basketbol için de sözlüğe girmeye aday.

Konuk Asvel’de Amine Noua 16 sayı atarken Antoine Diot 13 sayılık katkıda bulundu. Galip gelen ev sahibinde ise Maodo Lo 21 verimlilik puanı ile galibiyetin en etkili ismi olurken Nihad Dedovic ve Paul Zipser’da Bayern adına etkili olan oyunculardı.

Anıl Vatansever on InstagramAnıl Vatansever on Twitter
Anıl Vatansever
1996 doğumlu
İzmir'li
Fenerbahçe taraftarı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir