NBA Günlükleri

Bayern, Real Engelini De Geçti

Haftanın merakla beklenen bir diğer maçında ise Bayern Münih Real Madrid’i ağırladı.

İki takım da maça etkili başladı. İlk tv molasına kadar olan sürede 13-15’lik Madrid üstünlüğü vardı. Çeyrek sonunda ise Bayern Münih’in skorda 22-20’lik üstünlüğü bulunuyordu. Bayern adına Danilo Barthel ilk çeyreğin öne çıkan ismi oldu.

İkinci çeyrekte ilk iki dakika içersinde farkı sekize çıkaran Bayern her ne kadar iyi oynasa da Real’in dönmesine engel olamadı. Madrid öne geçmesine rağmen devreyi önde kapatan takım Bayern Münih oldu. Devre Sonucu:41-38

Ev sahibi Bayern’de Greg Monroe 10 sayıyla oynarken, Real’de ise Anthony Randolph 10 sayıya ulaşan tek isim oldu.

Üçüncü çeyreğe 6-0’la başlayan Bayern son çeyreğe girerken farkı korudu ve 67-57 ile üçüncü çeyreği önde kapattı. Real Madrid’de Sergio Lull yeniden direksiyona geçerken, Bayern takım halinde oynayarak 10 dakikalık süreçte 26 sayı buldu.

Son çeyrekte Bayern kaçtı Real kovaladı. Real Madrid muazzam bir oyun oynayıp farkı 5’e kadar indirse de, Bayern Münih maç sonunda farkı korumasını bildi. Maçı 9 sayı farkla 95-86 kazanan Bayern Münih Real Madrid’e sürpriz bir yenilgi yaşatmış oldu.

Bayern’de Greg Monroe 18 sayı, Danilo  Barthel 17 sayıyla oynayarak takımlarına galibiyeti getiren isimler olurlarken, konuk Real’de 17 yaşındaki Usman Garuba 12 sayı, 4 ribaund ve 3 top çalma ile oynadı.

Anıl Vatansever on InstagramAnıl Vatansever on Twitter
Anıl Vatansever
1996 doğumlu
İzmir'li
Fenerbahçe taraftarı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir