NBA Günlükleri

Cavs Evinde Güldü

Doğu Konferansı’nın iki mütevazı takımını karşı karşıya getiren maçta Cleveland Chicago’yu konuk etti. Uzun süre çekişmeli geçen ve asla kopmayan maçın büyük kısmını Chicago skor olarak önde götürdü. Ancak son periyottaki baskın oyunuyla galibiyete uzanan taraf 117-111’le ev sahibi Cavaliers oldu.

Ev sahibinde 6 kişi çift hanelere ulaşırken maçın yıldızı 17 sayı 20 ribaund ile Kevin Love oldu. Triston Thompson 23 sayı 10 ribaundla double double yaparken, Sexton 18 Clarkson 17 sayıyla oynadı. Temsilcimiz Cedi Osman yaklaşık 32 dakika sahada kaldı ve 5’te 4 üçlükle 12 sayı üretip 4 ribaund 3 asist 1 top çalma ve 1 de blok yaptı.

Konuk ekipte ise Lavine ve Markkanen 16’şar Porter ve Wendell Carter 15’şer sayılık performansları galibiyete yetmedi. Konuk ekip bu sezonki 5. maçında 4. mağlubiyetini alırken bu mağlubiyetlerin 3’ünü Cavs, Knicks ve Hornets gibi Doğu konferansının seviye olarak düşük takımlarına karşı almış oldu. Geçen seneye nazaran daha oturmuş genç nüvesi ve koçuyla geçtiğimiz senelerden yukarıda olmayı hedefleyen Bulls için iyi başlanan maçları kaybetmek adeta alışkanlık haline gelmiş vaziyette.

Bu sezonki 4. maçından 2. galibiyetini çıkartan Cavs bir sonraki maçında cumayı cumartesiye bağlayan gece 02.00’da Indiana’ya konuk olacak. Hayal kırıklığıyla sezona giren Bulls ise aynı gece aynı saatte Detroit’i konuk edecek.

Kutluhan Kocadağ
Purp & Gold

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir