NBA Günlükleri

Chris Paul, Milwaukee Bucks’ta oynamak istemiş

Pek çok yıldız ismin takım değiştirdiği yaz döneminde, en sansasyonel takaslardan biri de Houston Rockets ile Oklahoma City Thunder arasında yaşanmıştı. Söz konusu takasta Russell Westbrook, Houston’a giderken Chris Paul da OKC’in yolunu tutmuştu.

Bu takasın ardından Oklahoma City, CP3’ü başka takımlara göndermek istedi. Özelikle Miami Heat ile yakın temasta olsalar da, takas gerçekleşmedi ve CP3 Oklahoma’da kaldı. Işte bu dönemde, Paul’ün aklındaki takımın Milwaukee Bucks olduğu iddia edildi.

The Ringer’dan Ryan Rusillo, Woj Pod’da yaptığı açıklamada, “Chris Paul’ün o dönemde Bucks’ta oynamak istediğini duydum. Bu çok normal, kim Giannis ile birlikte oynamak istemez ki?” ifadelerini kullandı.

Ancak o dönemde yapılan hamilelere yapılırsa CP3’nin isteği tek taraflıymış gibi görünüyor. Özellikle oyunu iki yönlü oynayabilen bir oyuncu olmasıyla Chris Paul, makul bir seçenek gibi dursa da, yaptığı kontrat bunu pek mümkün kılmıyor. Zira bu sezon 38, gelecek sezon 41 milyon dolar kazanacak olan Paul’ün 2021-22 sezonu için de 44,2 milyon dolarlık oyuncu opsiyonu da bulunuyor. Ekstra vergi ödememek için Malcolm Brogdon’ı serbest bırakan Bucks’ı düşündüğümüzde, bu anlaşma pek de mümkün olmazdı.

Sümercan Ertit

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir