NBA Günlükleri

CSKA’nın Belalısı Olympiacos

Euroleague’in bu sezon ki ilk çift haftasında CSKA Moskova evinde Olmpiacos’u ağırladı.

İlk 5 dakika iki takım da maça dengeli başlarken, ikinci 5 dakikalık bölümde CSKA ritim bularak ilk çeyreği 24-18 önde kapatan taraf oldu.

İkinci çeyrekte ise fark tam daha da açılacak denirken Olympiacos buna izin vermedi ve 9-0’lık bir seri yakaladı. Konuk ekip Olympiacos 6 sayı geride başladığı çeyreği 4 sayı farkla önde kapattı. İlk yarı skoru 39-43

Mike James ilk yarıda 13/4/4 istatistikleriyle maçta öne çıkan isim oldu.

Karşılıklı üçlüklerle başlayan üçüncü çeyrekte ilk tv molasına kadar olan sürede Olympiacos farkı korumasını bildi. CSKA skoru eşitlemek için çok çabalasa da Olympiacos’ta Kevin Punter’in etkili oyunu buna izin vermedi. Çeyrek sonucu 60-64

Karşılıklı basketlerle başlayan son çeyrekte CSKA evinde oynamasına rağmen skor üstünlüğünü bir türlü eline alamadı. Son 3 dakika kala CSKA koçu Itoudis molayı almadan önce 66-73 olan skor moladan üçlükle dönen CSKA Brandon Paul’ün 2+1’i gelince oyundan da düşmüş oldu. Serbest atışlarla sayı bulmaya devam CSKA, belalısı Spanoulis’in 1 dakika kala attığı üçlükten sonra yeniden mola aldı. Son dakikası karşılıklı faullerle geçilen maçta Olympiacos deplasmanda CSKA’yı 84-79’luk skorla mağlup etmeyi başardı.

Olympiacos’ta Brandon Paul 20 sayı ve 24 verimlilik puanı ile galibiyeti getiren isim olurken ev sahibi CSKA’da son mvp Mike James’in 22 sayısı galibiyeti önleyemedi.

Anıl Vatansever on InstagramAnıl Vatansever on Twitter
Anıl Vatansever
1996 doğumlu
İzmir'li
Fenerbahçe taraftarı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir