NBA Günlükleri

Dallas Mavericks değerlendirmesi

2018-2019 Galibiyet/Yenilgi: 33-49

Gelenler: Seth Curry,Delon Wright,Boban Marjanovic
Gidenler: Dirk Nowitzki,Trey Burke

Geçtiğimiz sezon 33-49 galibiyet/yenilgi oranı ile play-off’lara kalamayan Dallas Mavericks en son 2011’de Dwyane Wade’li LeBron James’li ve Chris Bosh’lı Miami Heat’i yenerek şampiyon olmuştu.

Takım tarihinin en iyi oyuncularından olan olan Alman Dirk Nowitzki emekli oldu fakat onun yerine Porzingis takviyesi ile Doncic uyumu dikkat çekecek gibi duruyor.
İki Avrupalı bu sene Dallas’ın temel ikilisi olacak ve play-off için önemli işler bekleniyor.Yanına Stephen Curry’nin kardeşi olan Seth Curry de takıma katıldı.Takım play-off için ciddi anlamda istekli.

Geçen Sezonki Durumu

Yılın en iyi çaylağı seçilen Luka Doncic ile iyi işler çıkaran Dallas, play-off yapamamasına rağmen iyi bir oyun ortaya koymuştu.Sezon genelinde sakatlıklardan çok çeken Dallas, zaman zaman iddialı bir oyun ortaya koymuştu.

Bu Sezon Ne Yapar

Bu sezon Kristaps Porzingis’in katılması takımı ciddi anlamda play-off için iddialı konuma getirdi. Doncic gibi bir oyuncunun yanına Porzingis gibi bir takviye takımı otomatik olarak play-off yarışına sokuyor. Buna rağmen yaklaşık iki yıl basketbol oynamayan Porzingis’in sakatlık durumu ve form durumu bu konu için çok ciddi anlam taşıyor. Porzingis ve Doncic üzerine kurulu bir oyun ile Dallas seyir zevki yüksek maçları
izletmesi muhtemel gibi duruyor.

Kaan Meriç
Chief Editor | Bleeding Green

kaaanmeric@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir