NBA Günlükleri

Danny Green, LeBron ve Davis ile uyum yakalayacağına emin

2018-19 sezonunu şampiyonlukla tamamlayan Toronto Raptors’ın kilit oyuncularından biri olan Danny Green, yaz döneminde Los Angeles Lakers kadrosuna katılmıştı.

31 yaşındaki tecrübeli oyuncu, yeni takım arkadaşları LeBron James ve Anthony Davis ile iyi bir uyum yakalayacaklarından gayet emin. Daha önce San Antonio Spurs ve Toronto Raptors ile şampiyonluk deneyimi yaşayan Green, yeni takım arkadaşları ve takımdaki rolü hakkında şunları söyledi:

“Bence Anthony Davis ve LeBron James ile çok uyumlu olacağız. Onlar cidden iyi oyuncular. Hücum etme konusunda süperstar seviyesindeler ve sahada her şeyi yapabilme konusunda çok iyiler. Birçok takım onlara ikili sıkıştırma getirmeyi dener. Ancak sahada yeteri kadar alanınız varsa, ikili sıkıştırmaları yapmak zor olur. Benim işim savunma yapmak ve hücum sahasında onların birebirleri yönetme konusunda zorluk çekmemelerini sağlayacak alanı yaratmak.”

Danny Green, geçtiğimiz sezon kariyerinin en iyi şut attığı sezonunu geride bırakırken, üç sayılık atışlarda %45.5’lik isabet oranı yakalamıştı.

Hüseyin Polat on InstagramHüseyin Polat on Twitter
Hüseyin Polat

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir