NBA Günlükleri

Efes Tat Vermedi

Pembe Top Sahada !

Meme kanserine dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla yapılan pembe top hava atışı altıncı kez yapıldı. Bu sezon hava atışını güzel oyuncu Bensu Soral gerçekleştirdi.

Şov Başlıyor

Maça hızlı başlayan taraf temsilcimiz Anadolu Efes oldu. Ancak tabiri caizse yıldızlar topluluğu Barcelona Efes karşısında reaksiyon göstermekte gecikmedi. Çeyreğin son iki dakikasına önde giren temsilcimiz kalab dakikalarda sayı üretemezken çeyreği 14-19 geride kapattı.

Yenilerin Farkı

Barcelona ilk çeyrekte yakaladığı ivmeyi ikinci çeyrekte de devam ettirdi ve temsilcimiz karşısında farkı 11’e kadar çıkardı. Brandon Davies’in etkili olduğu Barcelona ilk devreyi 26-37 önde kapatan taraf oldu. Barcelona’da Brandon Davies 8 sayı ile takımını sırtlayan isim oldu. Anadolu Efes’te ise Alec Peters yine 8 sayıyla takımı adına ilk yarıdaki en skorer isim oldu.

3 Efes Yazar Mısınız ?

İkinci yarıya 0-5’lik seriyle başlayan temsilcimiz daha sonrasında Doğuş ve Micic’in arka arkaya gelen 3’lüklerinden sonra 3’er 3’er saymaya devam etti. Micic’in taşıdığı Anadolu Efes karşısında Barcelona Mirotic’le karşılık vermeye çalıştı ama yeterli olmadı. 6 sayı, 3 asistlik üçüncü çeyrek performansıyla Efes hücumlarına yön veren Micic geri dönüşün en etkili ismi oldu. Farkı 3 sayıya indiren temsilcimiz Anadolu Efes üçüncü çeyreği 46-49 skorla geride kapattı.

Gözler Larkin’i Aradı

Umutların yeniden yeşerdiği anda yakaladığı 7-0’lık seri ile Barcelona farkı yeniden açtı. TV molasına 51-61 geride giren temsilcimiz Anadolu Efes havluyu attı diyebiliriz. Malcolm Delaney ile çok iyi bir maç sonu oynayan Barcelona 64-74’lük skorla maçı kazanan takım oldu.

Son çeyrekte Beaubois ve özellikle Shane Larkin’i çok aradı Efes. İki önemli kısasından yoksun temsilcimiz havluyu atan taraf oldu. Anadolu Efes’te Micic 14 sayı, 5 asistle, Alec Peters 16 sayı, 4 ribaundla takımlarının öne çıkan isimleri oldular.

Kazanan tarafta ise Nikola Mirotic 24 sayısıyla NBA yerine neden burada olduğunu gösterdi.

Anıl Vatansever on InstagramAnıl Vatansever on Twitter
Anıl Vatansever
1996 doğumlu
İzmir'li
Fenerbahçe taraftarı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir